23.04.12
Tidligere i vinter endret vi rutinene for bruk av brundunken. Nå ønsker vi kun matavfall i denne dunken, det vil si at alt hageavfall skal leveres på gjenbrukstorget.Hvor skal hageavfallet?
Våren er kommet og det er tid for opprydning i hager og uteområder. Dette er en travel tid på gjenbrukstorgene, der folk er flinke til å levere hageavfall. Tidligere har vi tillatt en liten mengde hageavfall i brundunken hjemme, men fra i år er denne dunken KUN for matavfall. Det betyr at kvister, greiner, gress, jord, stein og planterester bør leveres på et av våre gjenbrukstorg. Det er helt gratis, og vi sørger for god gjenvinning av avfallet.
Små mengder hageavfall som ikke er hensiktsmessig å kjøre til gjenbrukstorget kan selvsagt kastes i restavfallet (grønndunken), men det beste for miljøet er at det leveres til torget.
Velkommen på gjenbrukstorget! Klikk her for oversikt og åpningstider.
Se også www.ir.nt.no/matavfall

> Abonner på nyheter fra Innherred Renovasjon: skjema
Seneste 5 nyheter
05.05.13 Hageavfall skal ikke i brundunken
16.04.13 Drikkekartongsuksess på LHK-kamp
27.03.13 Tusen takk for at du sorterer!
06.03.13 Kurs i hjemmekompostering





