Visa Mastercard luft
26.12.09

Juletre og gavepapir

Gavepapir er ikke gjenvinnbart, og må derfor kastes i restavfallet. Juletreet kan du levere på våre gjenbrukstorg.

Etter jul oppstår det en del andre typer avfall enn ellers i året. Glanset julepapir inneholder store mengder leire og fargestoff, og er derfor ikke egnet for materialgjenvinning. Dette papiret må derfor kastes i restavfallsdunken, og ikke sammen med papir og papp. Når det typiske julepapiret går i restavfallet, får det gjenvinningsverdi ved at det energiutnyttes.

Juletreet ditt tar vi i mot på våre gjenbrukstorg. Det kan du levere som hageavfall. Innherred Renovasjon har dessverre ingen henteordning for juletrær hjemme hos abonnentene.




Tips en bekjent om denne nyheten
Send til e-post adresse:
Ditt navn:

> Abonner på nyheter fra Innherred Renovasjon: skjema

Seneste 5 nyheter
03.09.10  Fylkesmannen anmelder Innherred Renovasjon
26.08.10  Endring av tømmedager i Selbu
23.08.10  Utslipp fra Innherred Renovasjons avfallsdeponi
13.07.10  Flytting av container for hytte-/fritids- renovasjon Hønstad
24.06.10  Fosslia skole vant
10 000 kroner

> Nyhetsarkiv    
Powered by i-tools
Malvik_kommune Selbu_kommune Meråker_kommune Stjørdal_kommune Frosta_kommune Levanger_kommune Verdal_kommune Inderøy_kommune Mosvik_kommune Leksvik_kommune Til forsiden Sjurill